Blog Yazarak Ne Kadar Para Kazanılır?

Blog yazarak ne kadar para kazanılır sorusunun net bir cevabı yoktur. Çünkü her blog sahibinin kazandığı rakamlar birbirinden farklıdır. Bunun nedeni yazı tıklama başına para kazanılmasıdır. Yani açtığınız blogda yazılarınız ne kadar ziyaretçi tarafından okunuyorsa siz de o kadar kazanabilirsiniz.

Eğer bunu rakamlara dökmek gerekirse şu şekilde belirtmek doğru olur.

Günde 500-1.000 kişinin ziyaret ettiği blog sitesi ayda 400-800 TL arası gelir elde edebilir.

Günde 1.000-3.000 kişinin ziyaret ettiği blog sitesi ayda 1.000-2.000 TL arasında gelir elde edebilir.

Günde  3.000-10.000 kişinin ziyaret ettiği blog sitesi ayda 1.500-5.000 TL arasında gelir elde edebilir.

Günde 10.000-100.000 kişinin ziyaret ettiği blog sitesi ayda 5.000-50.000 TL arasında gelir elde edebilir.

Tabi ki bu rakamlar sadece tıklama ile elde edilen rakamlardır. Bunlara bir de reklam gelirleri eklenir. O zaman elde edilen para çok daha artar. Ancak blog yazarak para kazanmak için sağlam adımlar atmak gerekir. İlk önce kişi kendi tarzına sahip olmalıdır. Meslekle ilgili yeteneğe sahip olmak da önemlidir. Ayrıca blog ile kişi bir şeyler üretir. Bu üretilenlerin tüketmeye değer bir şeyler olması gereklidir. Bunun için de ciddi bir şekilde emek vermek lazımdır. Tüm bu emekler sonucunda ortaya çıkan malzemenin topluma fayda sağlıyor olmasına da bakmak gerekir. Belki de kazanmak için en önemli etmen onu pazarlamaktır.

Unutmayın ki yapılan her işin bir alıcısı vardır. Sizin yapmanız gereken ürününüz ile ilgilenen doğru alıcıyı bulmaktır. Ayrıca bu iş için özgün olmak son derece önemlidir. İnsanlar taklitleri sevmez. Taklit olan ilgiyi çabuk kaybeder. Son olarak da blog açmak için bu işi sevmeli ve oldukça zaman ayırmak gerekir.

Blog Yazarak Ne Kadar Kazanılır

Blogum Ne Zaman Para Kazandırır?

Blog yazarak ne kadar para kazanılır sorusu zaman içerisinde cevaba ulaşılan bir sorudur. Çünkü blog açarak anında yüklü paralar beklemek doğru değildir. Zaman içerisinde bir artış ile kazanma olacaktır. İlk ay sitenizin alt yapısı için zaman geçirirsiniz. Bu ay belki de birkaç satış yapabilirsiniz. Ancak aylar geçtikçe verdiğiniz emeğin karşılığını alırsınız. Bir süre sonra blog adeta bir para makinesine dönüşür.

Mutlaka Bakın :Blog Yazarak Para Kazamak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.